Post

Szlakiem kulturowego dziedzictwa UNESCO – Zatoka Ha LongChcesz odpocząć? Jeśli tak, to na pewno planujesz jakieś wakacje. Ale gdzie się wybrać?. Możesz jechać pod namiot i biwakować nad jeziorem z znajomymi czy rodziną. Możesz także wybrać się nad morze i tam poleżeć na kocyku i się poopalać. Czyż nie jest to doskonały pomysł na spędzenie urlopu? Ale zaraz, właśnie ten urlop jest niekiedy przeszkodą do tego, aby właśnie takie wakacje spędzić.

Nie każdy może dostać wolne w tym samym czasie, co inni, ponieważ nie da się tego zrobić, a jak wiadomo, większość chce mieć wolne akurat wtedy, kiedy są wakacje. Tak wiec jednym się uda, a innym nie koniecznie. Dlatego, jeśli chcesz wypoczywać, to musisz znaleźć takie miejsce, w którym jest gorąco, kiedy w naszym, kraju jest zimno. W takim wypadku, zostają ci tylko tropiki. Przejmujesz się zapewne tym, że takie podróże do tanich nie należą. Zwykle samolot jest bardzo drogi, a jeszcze jak podliczymy w obie strony oto wychodzi ogromna kwota. Do tego dochodzi przecież jeszcze jakiś nocleg, wyżywienie i zwiedzanie jakiś zabytków. I tu zaczyn się problem, ponieważ jak wszystko policzymy, to się okazuje, że całkowicie nam się odechciewa wyjazdu, ponieważ odkładać na niego będziemy musieli przez kilka lat. Jest jednak wyjście z takiej opresji. Z pewnością słyszałaś o wczasach last minute. Są to doskonałe okazje, na zwiedzenie jakiegoś kraju za bardzo niskie kwoty. Zastanawiasz się czy nie jest to przypadkiem tak, że lecisz z bagażem, zamiast jako pasażer i spisz pod hotelem zamiast w środku? Nie masz się, czego bać, ponieważ to, że zapłaciłaś mniej za wakacje niż innymi wcale nie znaczy, że jest traktowana inaczej. Jesteś takim samym uczestnikiem wycieczki jak te osoby, które zapłaciły za nią kilka tysięcy. Pamiętaj jednak, że może się okazać, że lot będziesz miała następnego dnia, dlatego musisz być przygotowana w każdej chwili.

Zatoka opadających smoków
Jeśli chcesz odpocząć i spędzić czas leżąc na plaży oraz zwiedzać przepiękne krajobrazy, to koniecznie szukaj ofert podróży do Wietnamu i zatoki Ha Long. Jest jednak z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych, swoją sławę zawdzięcza swojemu pięknu i niecodziennemu wyglądowi. Na półtora tysięcznej powierzchni kilometrów, będziesz mogła zobaczyć prawie dwa tysiące potężnych wapiennych skał, które a porozrzucane po całym rejonie. Jest to naprawdę malowniczy i zapierający dech w piersiach krajobraz. Co najlepsze, tylko niektóre z wysepek mają swoje nazwy i są zamieszkiwane. W wielu znajdziemy tajemnicze jaskinie, które będzie można zwiedzać.