Post

Miasto Hoi An– najpiękniejsze miasto WietnamuMarzysz o cudownych wczasach gdzieś daleko od szumu samochodów? Jeśli mieszkasz w mieście to z pewnością tak. Jest to szczególnie potrzebne, jeśli nie mas własnego domu tylko mieszkanie. W takim wypadku w lecie masz straszny upał. Bez klimatyzacji ani rusz. Jednak, takie udogodnienia maja tylko te mieszkania, które są nowoczesne. Jeżeli Twoje takie nie jest, to musisz sobie radzić w inny sposób. Im wyżej mieszkasz, tym goręcej jest wewnątrz, ponieważ świeci do środka słońce.
Najlepiej jest wiec na noc otwierać szeroki okno, a w dzień spuszczać rolety. Wtedy powinno być chłodniej, ale jest z tym jeden problem, ponieważ w mieszkaniu będzie cały czas ciemno i co z tego, że tak czekałaś na lato, skoro teraz odgrodzisz się od słońca. Innym wyjściem jest kupno wiatraka. Nie jest on drogi, ponieważ możemy kupić go już za 50 złotych, a może naprawdę przynieść ulgę. Dlaczego gorąco w domu jest tak uciążliwe? Przede wszystkim, dlatego, że nie mamy na balkonie, ani na podwórku bloku basenu, w którym można by skorzystać z panującego upału.

Marzenia o plaży
A więc doskonałym rozwiązaniem jest wyjazd nad morze. Będzie tam nie tylko ze względu na wiatr chłodniej, ale także wrócisz z piękną opalenizną. Jednak, jak wiadomo, wczasy nad polskim morzem do takich nie należą i niekiedy trzeba zapłacić naprawdę dużo za taki krótki nawet pobyt. Co więc począć? Zacząć szukać ofert last minute dom Wietnamu. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim, dlatego, że mamy tam doskonałą pogodę, ponieważ około 30 stopni, do tego z każdej strony wodę, a więc ciągle ochładza nas wiatr i przede wszystkim możemy sobie poleżeć na plaży. Czyż to nie doskonały pomysł? Pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą krem z filtrem lub dobry olejek, który także posiada naturalny filtr. Jest to bardzo ważne, ponieważ, mimo iż nie będziemy tak bardzo odczuwać gorąca, to okaże się, że później nie będziemy y się mogli dotknąć, ponieważ będziemy poparzeni słońcem. W takich krajach, nawet nie wiesz, kiedy słońce cię opala. Nawet, jeśli akurat jest ono za chmurami, to uwierz, że i tak może spalić twoją skórę. Bardzo istotnie jest także to, aby na głowie mieć nakrycie, które będzie nas chronić prze udarem, który jest bardzo nieprzyjemny i może nam zepsuć całe wakacje. Pamiętaj, że jeśli raz już dostaniesz nawet lekkiego udaru, to już zawsze będziesz mniej odporny na działanie słońca. 

Piękno tropikalnego miasta
Jeśli rzeczywiście na Wietnam się zdecydujesz to koniecznie musisz wybrać się do najpiękniejszego miasta tego kraju, jakim jest Hoi An. Jest to także ogromna atrakcja turystyczna tak wiec będziemy mogli spotkać ludzi z całego świata. Miasto ma historyczny charakter i plątaninę uliczek z chińską architekturą. Praktycznie w każdym rogu zobaczysz restaurację serwującą miejscowe przysmaki, świątynie galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów, a także sklepy dla turystów.