Post

Sajgon – miasto pełne witalnościChcesz wyjechać na wakacje? Jeśli tak, to znaczy, że masz na nie fundusze? Nie, no to w takim razie trzeba zacząć zbierać pieniądze, aby móc się powygrzewać w słońcu i popływać. No doczekali skoro marzysz o słońcu i pływaniu to zapewne nie o jeziorze czy rzeczce i kocyku nad nimi, tylko np. o morzu. A co powiesz na Bałtyk? Jeśli masz wolne na wakacjach i odpowiednio duże wypłaty, aby spędzić tam powiedzmy dwa tygodnie, to nie ma sprawy. Jeśli mieszkasz na drugim końcu polski, to niestety nie tylko nocleg cię dużo wyniesie, ale także podróż. Wszytko jednak zależy od tego, czym chcesz podróżować. Znajdziesz u nas autobusy, które są bardzo tanie w tym przypadku jednak, jesteś ograniczony bagażowo i czasowo, a do tego jedziesz kilka dobrych godzin, co w leci potrafi być uciążliwe.

Dlatego też, musisz albo zdecydować się na inne miejsce, albo na inny rodzaj transportu. Zdajesz sobie zapewne z tego sprawę, że wakacje nad Bałtykiem są dość drogie. Może się wiec okazać, że znajdziesz okazje znacznie tańszych wakacji w innym kraju. Mowa tu oczywiście o tych tropikalnych, gdzie będziesz mógł leżeć na białej plaży i pływać w lazurowych wodach. Ale gdzie w takim razie jechać i jak szukać tańszych lotów i pobytu? Przede wszystkim, musisz śledzić wszelkie okazje last minute czy też tanie loty, które niestety zwykle są na ostatnią chwilkę. Dlatego, jeśli chcesz gdzieś dalej wypoczywać, to musisz być przygotowany na to, że może się okazać, że lecisz następnego dnia. Jednak w takim razie trzeba wiedzieć gdzie lecieć. Co powiesz na przykład na Wietnam?

Pozytywnie się zaskocz
Wietnam, jest bardzo odmiennym i ciekawym krajem, jeśli jednak pragniesz poczuć moc tego kraju, to koniecznie musisz odwiedzić miasto Ho Chi Minh City, które kiedyś nazywane było Sajgon. Na samym początku było ono małą osadą Kambodży. Jednak po jakimś czasie przybyli uchodźcy z chin, którzy zapoczątkowali miasto istniejące do dziś. Jednak po jakimś czasie, teren przejęli Wietnamczycy, którzy chińskich uchodźców wyrzucali na drugi plan. Jednak największy wpływ na ukształtowanie się miasta mieli kolonizatorzy francuscy. Kiedy wojna indochińska się skończyła miasto zostało przejęte z powrotem przez Wietnamczyków, którzy zmienili mu także nazwę na Ho Chi Minh City.

Miasto jest niesamowite, ponieważ łączy w sobie kilka kultur. W zależności, w jakiej dzielnicy się znajdziemy to poczujemy się jak we Francji w Paryżu, jeżeli ujedziemy kawałek, to znajdziemy się nagle w chinach. Możesz tu podziwiać świątynie buddyjski, ale także spróbować chińskiej kuchni i wdychać zapach przypraw, które są sprzedawane na ulicy miasta.