Post

Delta MekonguChcesz odpocząć i wyrwać się z zatłoczonych ulic? Jak wiadomo, życie w mieście nie jest najzdrowsze. Jest tu mnóstwo zanieczyszczeń, ludzi, smogu oraz mało zieleni. Jednak nie jest trak łatwo wyrwać się z takiego miasta. Przede wszystkim, dlatego, że często są korki, ale akurat ta przeszkoda nie jest taka zła i da się ja obejść.

Znacznie gorzej jest się wydostać od takim względem, że nie mamy gdzie ucieka…c ani kiedy. Jeśli mieszkasz w mieście, to na pewno także tam pracujesz. Jak wiadomo, praca w mieście także łatwa nie jest, szczególnie, jeśli chcesz z niej wyjechać. Może, więc być tak, że sam powrót do domu zejdzie ci godzinę, bo wszyscy będą chcieli wyjechać z pracy. Dlatego też, w takim przypadku, znacznie lepszym środkiem transportu jest rower. Dziwne? Wcale nie? Nie jesteś trzymana przez korki, masz przy okazji trochę sportu no i nieco odżyjesz po 8 godzinach pracy.

Zwykle, jeśli chcemy odpocząć to idziemy do parku. Ale czy nie lepiej byłoby niekiedy się zrelaksować na prawdziwym łonie natury? Wiadomo, że w parku także nie jest źle, ale jednak nie jest to prawdziwy las i dodatkowo słychać szum miasta, a powietrze nadal jest pełne substancji szkodliwych dla zdrowia. Dlatego, co jakiś czas, powinnaś wyjechać np. na działkę, jeśli masz ja za miastem. Jest to dobry sposób nie tylko na odetchnięcie świeżym powietrzem, ale także na swój własny ogródek, w którym możesz zasadzić sobie warzywa własnej produkcji, które nie będą pełne nawozu, tak jak te w sklepie. Jeśli takowej działki nie masz, to musi konieczne ją sobie kupić. Wiadomo, że najtańsza nie jest, ale pomyśl jak wspaniałe byłoby takie miejsce. Jeśli byś miała ochotę, to w lecie możesz sobie rozpalić grilla czy też postawić mały basenik, aby móc się ochłodzić. Kusząca propozycja? Z pewnością tak. W przypadku, kiedy jednak taki pomysł ci nie odpowiada, to możesz pooddychać całkowicie innym powietrzem, mianowicie tropikalnym. Mając odpowiednią kwotę pieniędzy, możesz odwiedzić inne kraje o na przykład w taki sposób się relaksować.

Postaw na Wietnam
Bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania jest Wietnam. Jeśli już będziesz w tym tropikalnym kraju, to koniecznie wybierz się w podróż Delta Mekongu. Znajdziemy w tym regionie miasto, które kiedyś nazywane było Sajgonem. Jego nazwa została jednak prze Wietnamczyków zmieniona na Ho Chi Minh City. Jest to miejsce, z którego najczęściej rozpoczynają się wycieczki. Zaznaną miejscowością w delcie jest My Tho. W tym miejscu, możesz wybrać się na przejażdżkę łodzią, która może trwać nawet kilka dni. Jest to przepiękne przeżycie, ponieważ po drodze mija się cudowne sady ogrodów tropikalnych. Miasteczko ma swój urok, ponieważ zaraz na brzegu, możemy zobaczyć domy, które stoją na palach. Dopływa się do nich łodziami. Jest to ośrodek handlowy tego regionu. Możesz tu przez się na ogromny rynek, gdzie znajdziesz ryby oraz owoce, które są przywożone łodziami.