Post

O co zadbać jeśli chce się jechać do WietnamuChcesz gdzieś wyjechać? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, jakie konkretnie miejsca cię interesują. Jednak, niestety nie zawsze jest jak wyjechać, gdyż praca niekiedy nie pozwala na wzięcie sobie kilku dni wolnego. Wiąże się to wiec z szukaniem sposobu na to, aby mieć czas na taki wyjazd.

Zwykle największym problemem w tym przypadku jest to, że wszyscy chcą mieć urlop w tym samym czasie. Jak wiadomo, mowa to o wakacjach. Każdy chce zabrać dzieci na wczasy czy też żonę. A wiadomo, że w przypadku osób, które mają pociechy nie ma możliwości innej daty wyjazdu, gdyż chodzą one cały rok do szkoły. Tak wiec jest to jedyna okazja na rodzinne wakacje. Co jeśli trafią się wakacje w zimie? Nie, bardzo ci się podoba taka perspektywa, ponieważ nie masz gdzie jechać. Jeśli planowałeś wyjazd nad morze, to teraz ten pomysł nie ma sensu.

Dlatego też, musisz szukać ofert tak jak przypuszczałeś, czyli w innym kraju. Ale, do jakiego warto się wybrać? Na pewno do takiego, w którym w zimie jest gorąco. I pora, jaja byłaby najbardziej odpowiednia to wtedy, kiedy dzieciaki maj ferie zimowe, aby nie musimy rezygnować ze szkoły. Bardzo ciekawym krajem, w którym podczas zimy jest gorąco i sucho jest Wietnam. Jest tam nie tylko wiele zabytków, które możecie zwiedzić, ale także nieziemskie plaże i przepiękne widoki. Będziecie mogli także zasmakować tajskiej kuchni, która jest doskonała w każdym calu.

Niezbędny ekwipunek
Jak wiesz, Wietnam nie należy doi UE tak wiec musisz obowiązkowo mieć wizę i ty i reszta osób, które razem z Tobą jadą. Pamiętaj, aby zadbać o te kwestię wcześniej, ponieważ przed samym wyjazdem może być już za późno gdyż niekiedy trzeba czekać naprawdę długo na tego rodzaju dokument. Jeśli jednak jedziesz na krótszy okres czasu, to potrzebujesz jedynie zabrać ze sobą paszporty i przy wjeździe do kraju dostaniesz pieczątkę do paszportu, jako turysta.
Kolejną sprawą, o której nie wolno zapomnieć jest to, że należy mieć ze sobą kremy z filtrem. Oczywiście całego opakowania wziąć nie możecie, ponieważ na pokład samolotu możesz wnieść płyny tylko w 100 ml buteleczkach o łącznej pojemności 1 litra. Tak, więc jeśli chcesz kupić krem dla całej rodzi n i go zabrać, musisz porozlewać go do takich małych buteleczek. Filtr jest bardzo ważny z uwagi na panujące temperatury, które mogą poparzyć skórę oraz spowodować udar, jeśli nie będziemy mieli nakrycia głowy.

Nie zapominaj także o przewiewnych ciuchach i sandałach albo klapkach. Jeśli wyjeżdżasz czasie zimy, to najlepiej mieć kogoś na lotnisku, kto odbierze od nas kurtki zimowe i buty, a podczas powrotu z powrotem będzie z nimi czekał. Dzięki temu unikniemy dodatkowego bagażu.