Post

Kuchnia wietnamska– różnorodność obyczajówMarzysz o jakichś zmianach? Jeśli tak, to z pewnością znudziło cię się dotychczasowe życie i chciałbyś robić coś innego. Na początek możesz zacząć od zamiany wystroju wnętrz, pracy czy miejsca zamieszkania. Nie są to jednak rzeczy proste, ponieważ na remont, trzeba niekiedy mnóstwo pieniędzy, pracy łatwo znaleźć nie jest, a jeśli masz swoje mieszkanie, to, po co wynajmować czyjeś?

Można oczywiści inne zmiany wprowadzić. Możesz na przykład znaleźć sobie dziewczynę, kupić zwierzaka czy też nowe ubrania. Jednak taka zmiana jak w przypadku dziewczyny czy zwierzaka jest nieco zbyt duża i wymaga całkowitej zmiany stylu życia. Dlatego, możesz zdecydować się na podróż do jakiegoś kraju. Zawsze jest to jakaś zmiana, która może Ci wyjść na dobre. Jeśli Jeszce nie masz dzieci, to jest to doskonałą okazja do zwiedzania świata. Me tylko nie muszą się przejmować brakiem środków, ale także szkołą czy tym, że dzieci przecież samych nie zostawisz, dlatego tez, lepiej żebyś teraz podróżował i zorientował się w kilku krajach, a później, kiedy już założysz rodzinę możesz ich zabrać w te miejsca, które były najpiękniejsze.

Jeśli np. lubisz gotować to w takich miejscach, może uczyć się nowych przepisów. Bardzo fajnym rozwiązaniem w takim przypadku, byłoby prowadzenie bloga kulinarnego, który opowiadałby o przepisach na potrawy z różnych części świata. Kiedy już będziesz miał dużą ilość fanów, którzy będą czytać i komentować twoje posty, to możesz założyć sklepów internetowy, w którym sprzedawać będziesz egzotyczne przyprawy, które jest ciężko znaleźć w naszym kraju.

Smacznie i ciekawie
Bardzo ciekawa jest kuchnia wietnamska. Jest ona bardzo podobna do chińskiej, ponieważ w tymże kraju także je się pałeczkami i korzysta z woka. Najczęściej spożywa się także ryż, który króluje w wielu potrawach. Jednak w przypadku dań wietnamskich nie używa się sosu sojowego, ale rybnego. Bardzo często, będziesz mógł także w przepisach tego kraju spotkać palczatkę cytrynową, limonkę, kolendrę oraz miętę wietnamską. Bardzo często na stołach Wietnamczyków goszczą także makarony różnego rodzaju. Jeśli chodzi o mięsa, to najczęściej jedzone są kaczka oraz kurczak, ale zaznana i lubiana jest także wieprzowina.

Jednak cały Wietnam nie ma jednych tradycji kulinarnych, ale dzieli się on na trzy części: północ z Hanoi, gdzie sosu sojowego używa się częściej. Centrum, które słynie z warzyw i owoców a także południe, które bazuje w szczególności na rybach i owocach morza.