Post

Kultura i zwyczaje w WietnamieChcesz poznać inne kraje? Jak wiadomo, książki w tym wypadku są ciekawe, ale czy nie lepiej byłoby się wybrać samemu w rzeczywistą podróż? Jednak, to nie zawsze jest takie proste. Jeśli jesteś historykiem i uczysz w szkole, to masz okazję wyjechać tylko i wyłącznie na wakacjach.
Dlatego, musisz znaleźć taki kraj, który w tedy ma odpowiedni klimat. Jeśli planujesz podróż, top raczej nie jest ona po Polsce, ponieważ jej historię już nasz, ale skłaniasz się ku krajom tropikalnym, których kultura, zwyczaj i historia są całkowicie odmienne i o tym się nie uczy u nas na historii, ponieważ nie dotyczą nas te kwestie. Jednak będąc w szkole możesz zrobić jedna lekcję, która będzie ciekawsza i na pewno zainteresuje uczniów, jeśli będzie opowiadać o całkowicie innych ludziach.

Jeśli podoba ci się pomysł podróżowania, to koniecznie musisz znaleźć sposób, aby móc robić to częściej. W tym wypadku, najlepszą opcją, będzie znalezienie tanich linii lotniczych, lub wczasów last minute. Obawiasz się jak taka podróż wygląda skoro zapłacisz za nią o kilka tysięcy mniej niż reszta pasażerów? Nie mas się, o co bać, ponieważ jesteś tak samo pełnoprawnym uczestnikiem i jesteś traktowany tak, jakbyś zapłacił wcześniejszą kwotę, ani tylko kilka złotych. Jeśli wydaje ci się to podejrzane, to musisz wiedz, na jakiej zasadzie działają takie promocje. Ceny takie maja zwykle ostatni miejsca, które zostały wolne i nikt ich nie wykupił, jest to także zwykle tylko kilka dni przed wylotem. Za te miejsca, które zostaną, biuro podroży będzie musiało zapłacić ze swojej kieszeni wiec bardziej opłaca im nie zaproponować kilku osobom bardzo niską cenę i nie wyjść na tym na minusie. Skoro już wiesz, to możesz rezerwować lot do Wietnamu. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to bardzo ciekawe kulturowo państwo, które z pewnością cię zaciekawi.

Etykieta, zwyczaje i kultura Wietnamczyków
Jeśli szukałeś wesołego narodu, to doskonale trafiłeś. Wietnamczycy są weseli i gościnni. Co najlepsze nie obowiązuje tam jakaś szczególna etykieta, więc nie musisz się obawiać, że trzeba się kłaniać jakimś osobom, a ty nie masz o tym pojęcia. Trzeba jednak przygotować się w tym wypadku na jedna rzecz, gościnność niekiedy jest tak wielka, że przechodzi w natręctwo, ponieważ w niektórych prowincjach, turyści budzą zainteresowanie miejscowych. Zdarza się to jednak tam, gdzie występują Europejczycy bardzo rzadko.

Najważniejszym sportem Wietnamczyków jest pobijanie rekordów, czyli np. jazda na skuterze w 8 osób itp. kto więcej przewiezie ten wygrywa. Przydatnym językiem będzie angielski oraz czasem francuski i rosyjski. Co do świąt, to w Wietnamie są dwa długie, czyli Nowy Rok oraz majowy długi weekend. W tym czasie nie warto wybierać się do tego kraju, ponieważ poruszanie się jest utrudnione.